Utworzono:

01.07.2021

RELACJA Z FP JUW-e:

Wygrana z liderem ze Studzionki

W niedzielne popołudnie w obecności około 300 osób JUWe pokonało lidera ze Studzionki 6-2 po 3 bramkach A. Gąsiora 13, 50, 60 minuta), Augustyniaka 2 (33 i 85 minuta) oraz Cibora (55 minuta).

To był mecz o wszystko dla JUWe, tylko wygrana przedłużała szanse awansu, przyjezdni w przypadku zwycięstwa świętowali by awans, zaś remis dawałby największe szanse Leśnikowi zaś JUWe wypadło by z gry.

Trzeba przyznać ze obydwie drużyny stworzyły fantastyczne widowisko, w trakcie którego oglądaliśmy akcję za akcją, 8 bramek, 2 słupki i poprzeczkę, oraz kilkanaście interwencji bramkarskich. Zaczynamy od ataków w 1 minucie jednak Gąsior nie trafia w bramkę. Kolejne akcje to napór gości, którzy egzekwowali stałe fragmenty gry jednak Kwiatkowski dobrze dysponowany w bramce likwidował wszelkie zagrożenia. W 13 minucie wychodzimy na prowadzenie, po akcji Hornika na 20 metrze faulowany Augustyniak, sędzia puszcza grę bo Czupryna zagrywa głową do Gąsiora a ten w sytuacji sam na sam strzela płasko w długi róg bramki. Po straconej bramce goście stwarzają dwie dobre sytuacje ponownie po stałych fragmentach gry, raz piłkę wybija Kwiatkowski wyjściem poza pole karne. W 33 minucie najładniejsza bramka meczu autorstwa Augustyniaka. Piłkę z rzutu rożnego Czupryna zagrywa na 20 metr i nadbiegający Olaf strzela piekielnie mocno pod poprzeczkę. Bramkarz gości nawet nie zareagował na strzał i prowadzimy 2-0. Goście ponownie mocniej zaatakowali i w 42 minucie po faulu w polu karnym goście otrzymują rzut karny, który bezbłędnie wykorzystują. W 44 minucie goście mają rzut wolny na wysokości 25 metra. Silny strzał na bramkę, piłkę palcami dotyka Kwiatkowski, ta odbija się od poprzeczki i wychodzi w pole. Dla gości to była szansa na remis jednak do przerwy pozostało 2-1. Po przerwie od mocnego ataku zaczynają goście i już w po 30 sekundach gry mogli wyrównać na szczęście strzał napastnika mija o centymetry słupek. Szybko odpowiadamy gościom i w 50 minucie strzelamy gola. Po rzucie rożnym dokładną wrzutkę Augustyniaka zamyka Gąsior i bokiem ciała wbija piłkę do bramki. W 55 minucie strzelamy kolejnego gola. Augustyniak zakręca dwoma obrońcami wrzuca piłkę na długi słupek i nadbiegający Cibor głowa strzela nad wysuniętym bramkarzem. W 60 minucie zamykamy mecz strzelając 5 gola. Najpierw Augustyniak oddaje strzał z 25 metra, piłka odbija sie od słupka i wychodzi w pole, po przejęciu piłki faulowany jest Puto. Na bramkę strzela Cibor, piłkę w zamieszaniu odbija zasłonięty bramkarz gości i z metra do bramki dobija Gąsior. To było 10 minut, które wstrząsnęło liderem ze Studzionki. Spokojnie kontrolujemy mecz i wyprowadzamy kolejne kontry, przed szansą byli Augustyniak, Cibor jednak bramkarz Dunat pokazał, ze zna swój fach bramkarski. Goście pomimo ze przegrywali mecz ciągle atakowali. Raz po rzucie wolnym piłka odbija się od słupka i obrońcy wybijają piłkę. W 80 minucie goście strzelają nawet gola jednak sędziowie odgwizdują pozycje spaloną a w 82 minucie po stracie piłki strzałem z 16 metra goście zdobywają drugiego gola. W 85 minucie strzelamy 6 gola. Piłkę w środku pola wywalczył Hornik, mija dwóch zawodników podaje do wybiegającego na wolną pozycję Augustyniak, który strzela w sytuacji sam na sam szóstego gola dla JUWe. W końcówce meczu gramy w 10 bo sędzia ukarał bramkarza Kwiatkowskiego drugą żółtą kartką i na bramce zadebiutował ostatni stoper Mateusz Banaś i nie pozwolił sobie strzelić gola. Po ostatnim gwizdku przyszła w końcu radość po dobrze wykonanym zadaniu. Pozostał ostatni krok do celu w niedzielę na boisku Siódemki.

Zawodnikiem meczu uznano Olafa Augustyniaka, zdobywcę dwóch goli, asystującego również przy dwóch bramkach. Szczególne brawa za bramkę nr 1 Olafa i przepiękny strzał z 20metrów. Trzeba pochwalić jednak całą drużynę, każdego zawodnika z osobna oraz lidera Damiana Czuprynę, który cały mecz dyrygował kolegami, podpowiadał oraz skutecznie walczył z przeciwnikiem.