LKS Wisła Wielka

01.08.1950

Barwy

Strony internetowe

Brak dodanych stron internetowych.

Opis klubu dodany przez:
Początek          Zespół piłkarski LKS Wisła Wielka założony został w 1950 roku przez  czwórkę zapalonych działaczy sportowych: Aleksandra Skorupkę, Antoniego  Wuzika, Aleksego Kuźnika i Ludwika Żemłę.          Początki były trudne: sportowcy trenowali na pastwisku udostępnionym  przez jednego z mieszkańców Wisły Wielkiej. Dzierżawiono je w zamian za  obniżenie podatku gruntowego.          Stopniowo posiadłości klubu rozrastały się - zasypano leżące w pobliżu stawy, wyrównano nawierzchnię pola     i dzięki temu stworzono boisko. Szatnia mieściła się wtedy w zaadoptowanej na te potrzeby stodole.          W tym czasie LZS podlegał Wydziałowi Gier i Dyscypliny w Mikołowie.               Rozwój          Niezbędne zaplecze pozwoliło zespołowi na przystąpienie do rozgrywek  sportowych. Dojeżdżano na nie rowerami albo wozami drabiniastymi.  Pierwszy, historyczny mecz LZS rozegrał w 1950 r. na terenie     tzw. Kobylarni należącej do majątku Kin.               Trudności          Niestety, w 1956 r. zarząd został zmuszony do zawieszenia działalności  klubu ze względu na przecinającą boisko linię wysokiego napięcia  biegnącą pomiędzy obiema bramkami.               Reaktywacja          LZS został reaktywowany 1 stycznia 1967 r.     Ponieważ sponsorem drużyny zostało Przedsiębiorstwo Budownictwa  Wodno-Inżynieryjnego "Meliorant", postanowiono nadać klubowi nazwę  pochodzącego od firmy wspierającej. Tak narodził się LZS "Meliorant", który przyjął jako barwy klubowe kolor pomarańczowo-zielony.     W latach 1967-70 piłkarze zmuszeni byli do korzystania z gościnności  sąsiedniego klubu sportowego w Łące oraz z pomieszczeń tzw. Agronomówki,  w której mieściła się aż do zbudowania odpowiedniego zaplecza szatnia.               Sukcesy          Wreszcie w 1970 r. oddano do użytku miejscowe boisko sportowe o powierzchni 1ha. Wtedy też piłkarze zaczęli odnosić pierwsze sukcesy.     W czerwcu 1971 r.awansowali do klasy B, zaś w sezonie 1979/80 trenując pod okiem Józefa Lazara do klasy A, zdobywając łącznie 27 punktów na 18 rozegranych meczy. Duży udział w tym sukcesie miał wyborowy napastnik Krystian Żemła, który strzelił łącznie 22 bramki.     Osiągnięcie to udało się zespołowi powtórzyć w sezonie 1986/87.               Czas teraźniejszy          W latach 1990-97 zespół brał udział w rozgrywkach klasy B, następne dwa  lata były spędzone w klasie C. Od sezonu 2000/01 drużyna ponownie  uczestniczyła w rozgrywkach klasy B.     Aż w końcu w sezonie 2006/2007 przyszedł upragniony, osiągnięty po 20  latach przerwy, awans do Klasy A. W sezonie 2009/2010 spadek do klasy B.  Sezon 2010/2011 szybki awans do klasy A pod wodzą Trenera Stanisława  Bielenina. Sezon 2011/2012 drużna gra w klasie A.
Opis klubu dodany przez:

Początek

Zespół piłkarski LKS Wisła Wielka założony został w 1950 roku przez
czwórkę zapalonych działaczy sportowych: Aleksandra Skorupkę, Antoniego
Wuzika, Aleksego Kuźnika i Ludwika Żemłę.

Początki były trudne: sportowcy trenowali na pastwisku udostępnionym
przez jednego z mieszkańców Wisły Wielkiej. Dzierżawiono je w zamian za
obniżenie podatku gruntowego.

W tym czasie LZS podlegał Wydziałowi Gier i Dyscypliny w Mikołowie.

Rozwój

Niezbędne zaplecze pozwoliło zespołowi na przystąpienie do rozgrywek
sportowych. Dojeżdżano na nie rowerami albo wozami drabiniastymi.
Pierwszy, historyczny mecz LZS rozegrał w 1950 r. na terenie
tzw. Kobylarni należącej do majątku Kin.

Trudności

Niestety, w 1956 r. zarząd został zmuszony do zawieszenia działalności
klubu ze względu na przecinającą boisko linię wysokiego napięcia
biegnącą pomiędzy obiema bramkami.

Reaktywacja

LZS został reaktywowany 1 stycznia 1967 r.
Ponieważ sponsorem drużyny zostało Przedsiębiorstwo Budownictwa
Wodno-Inżynieryjnego "Meliorant", postanowiono nadać klubowi nazwę
W latach 1967-70 piłkarze zmuszeni byli do korzystania z gościnności
sąsiedniego klubu sportowego w Łące oraz z pomieszczeń tzw. Agronomówki,
 w której mieściła się aż do zbudowania odpowiedniego zaplecza szatnia.

Sukcesy

Osiągnięcie to udało się zespołowi powtórzyć w sezonie 1986/87.

Czas teraźniejszy

W latach 1990-97 zespół brał udział w rozgrywkach klasy B, następne dwa
lata były spędzone w klasie C. Od sezonu 2000/01 drużyna ponownie
uczestniczyła w rozgrywkach klasy B.
Aż w końcu w sezonie 2006/2007 przyszedł upragniony, osiągnięty po 20
latach przerwy, awans do Klasy A. W sezonie 2009/2010 nastąpił spadek do
 klasy B. Sezon 2010/2011 to jednak szybki awans do klasy A pod wodzą
Trenera Stanisława Bielenina. W sezonach 2011/2012 - 2015/2016 drużyna
występowała w klasie A; od kilku sezonów rolę grającego Trenera naszego
Klubu pełni Radosław Kotas.

Wiadomości (utwórz nową)