OKS JUWe Tychy Jaroszowice - LKS Łąka (k. Pszczyny)

OKS JUWe Tychy Jaroszowice Gospodarze
LKS Łąka (k. Pszczyny) Goście

Arena JUWe

Damian Nyga akcja ratunkowa
Krzysztof Firlej odkopnięcie piłki po gwizdku

Dominik Pławecki

Adrian Stachura Kierownik drużyny
Henryk Szafrański Trener

29.10.2016

Mamy w końcu historyczne pierwsze zwycięstwo w klasie okręgowej. Mecze z LKS Łąka zawsze dostarczały mnóstwo emocji i tak było również tym razem. Zaczynamy zdecydowanie, bez bojaźni dla przeciwnika. Gramy od pierwszej minuty agresywnie i walcząc o każdy metr o każdą piłkę i każdą sytuację. Już w 14 minucie Hornik na 16 metrze mija dwóch obrońców i strzela z 11 metrów nad poprzeczką. Pierwsza sytuacja stuprocentowa przepadła. W 21 minucie doście stanęli przed szansą  na gola lecz Gąsior w sytuacji sam na sam broni. W 27 minucie z kolei Firlej po indywidualnej akcji wpada wpole karne lecz zamiast strzelać to podaje i piłke przechwytują obrońcy. W 42 minuty po błędize w środku pola napastnik gości wybiega na pozycję sam na sam. mija jeszcze Nygęa ten szrpie go za koszulkę. Czerwona kartka dla Nygi w akcji ratunkowej. Jeszcze goście mająrzut wolny lecz na szczęście piłka kilka centymetórw przelatuje nad poprzeczką. Do przerwy 0-0 i gramy w dziesiatkę. Scenariusze z poprzednich meczów wskazują ze polegniemy z końcówce. JUWe jednak pokazuje charakter od 46 minuty. Gramy spokojnie w obronie i wyprowadzamy szybkie ataki. W 52 minucie Robert Kaczmarczyk z rzutu wolnego minilalnie strzela nad spojeniem słupka z poprzeczką. W 59 jego brat bliźniak Rafał po pięknej akcji staje w sytuacji sam na sam i strzela nad poprzeczka. Grając w 10 jesteśmy równoirzędnym rywalem na boisku dla Łąki. W 71 minucie piękna akcja JUWe. Piękną wrzutkędaje Robert Kaczmarczyk i nadbiegający Firlej głową lobuje bramkarza i niespodzianka prowadzimy 1-0. Gramy spokojnie z tyłu i czekamy na kontry. W 79 minucie wyprowadzamy szybki atak i w stytuacji sam na sam staje 17 letni Malcharek lecz jak rutyniarz strzela płasko po ziemi i prowadzimy 2-0.

Czujemy że tego meczu jużnie przegramy. Jednak w 88 minucie po rzucie wolnym napastnik gości trafia w okienko bramki Gąsiora i mamy 2-1. JUWe zaczyna mocno bronićwyniku i udało się. Goscie jeszcze mieli sytuację w 92 minucie lecz strzał głową przelatuje nad bramką. Zwycięstwo pierwsze historyczne w klasie okręgowej stało się faktem i tylko trzeba mieć nadzieję że pozwoli na seryjne zdobywanie punktów i walkę o utrzymanie.

Tradycyjnie po wygranym meczach typujemy najlepszego zawodnikameczu w JUWe. Tym razem najlepszy był Bartek Hornik, który mimo ze nie strzelił gola to walczył, dzielił w środku pola umiejętnie potrafiąc przytrzymać piłkę lub zagrać prostopadłą piłkę. Nagrodę ufundowała firma MARBUD Mariusza Lisoka zajmujaca sie budową domów od fundamentów aż po dach. Gratulujemy.