Jeszcze przed dzisiejszym meczem, o sporych nowościach w klubie Prezes KS Piast – Przemek Cecuga

->Jakie nastroje przed pierwszym meczem?

- Nastroje bojowe. Trener Sławek Magiera jako pierwszy trener z moją niewielką pomocą, nastawiamy zawodników na walkę w każdym spotkaniu i grę o zwycięstwo. Chłopcy więc wiedzą o co grają, a jeśli zaangażują się na odpowiednim poziomie, to nagroda w postaci odpowiedniego miejsca w tabeli, będzie w połowie czerwca.

-> Jedną nowość już znamy, Sławek Magiera pierwszy trener, Pan jako drugi. A jakie zmiany personalne w zespole?

- Są i to znaczące. Przede wszystkim utrzymani zostali zawodnicy, którzy rozpoczynali sezon, oprócz Pawła Wilka – sprawy zdrowotne oraz Sławomira Krzemienia i Mariusza Walkiewicza, którzy nie podjęli treningów w tym roku.

Ze wzmocnień, o czym jestem szczerze przekonany, to Przemek Włoch – nasz wychowanek a ostatnio Unia Bieruń Stary, Tomasz Kocoń – również nasz człowiek, a ostatnio Unia Oświęcim oraz Marcin Grajcarek, który wreszcie może podjąć walkę o miejsce w składzie, a nie toczyć walkę z kontuzją.

-> Ostatnio pojawiła się informacja o tworzeniu grup dla najmłodszych.

- Owszem, podjęliśmy decyzję o utworzeniu dwóch grup. Niebieskiej rocznik 2004/2005 i Żółtej rocznik 2006/2007. Wiem, że do młodzieży świat należy i idąc tym tropem, mamy nadzieję na rozwój KS Piast. Jest to pomysł, który zrodził się w naszych głowach, kiedy Zarząd był jeszcze w starym składzie. Natomiast dla nowego Zarządu , który działa od kilkunastu dni, jest to pierwsze zadanie, które chcemy zrealizować.

->Jakie zmiany w Zarządzie?

- Poza mną i Tomkiem Miś, pełniącymi nadal swoje funkcje, do Zarządu weszli Tomasz Kocoń jako Wiceprezes ds. sportowych, Sławek Magiera jako Wiceprezes ds. organizacyjnych oraz Marta Magiera, jako Sekretarz. Jestem bardzo zadowolony, że będę mógł z nimi współpracować.

Jednocześnie bardzo dziękuję Basi Walkiewicz i Wojtkowi Żuchowicz za działanie na rzecz Klubu w ramach poprzedniego Zarządu.

-> Czego życzyć na najbliższy czas?

- Chłopakom zdrowia i samozaparcia, ich Partnerkom dużo cierpliwości a wiem o czym mówię J, młodym Piłkarzom mniej komputera i dużo pokory, działaczom wytrwałości w swoich działaniach na rzecz Klubu i czerpania satysfakcji z pracy społecznej, a dla Kibiców dużo wrażeń i pozytywnych emocji.