ZOSTAJEMY W OKRĘGÓWCE!!!

Na tydzień przed inauguracją nowego sezonu w klasie okręgowej mamy jedną wiadomość: złą dla sympatyków ŁKS Łagiewniki, a dobrą dla kibiców Piasta Bieruń Nowy.

Kierownictwo klubu ŁKS Łagiewniki, choć w minionych rozgrywkach zespół z Bytomia uplasował się na 6 miejscu w IV grupie okręgówki, zadecydowało, że bytomska drużyna nie przystąpi do gry w nowym sezonie. Dzisiaj oficjalnie działacze ŁKS poinformowali o tym Śląski Związek Piłki Nożnej.

Pierwszy na liście drużyn, które mogłyby uzupełnić skład okręgówki był Piast Bieruń Nowy. Podopieczni Przemysława Cecugi zgromadzili bowiem 31 puntów, czyli najwięcej spośród zespołów z 14 miejsc. Buk Rudy Wielkie w grupie II i Naprzód Syrynia w grupie III zdobyły bowiem po 28 punktów, a MKS Sławków w grupie IV 26 punktów.

- Skorzystaliśmy z tej możliwości i natychmiast po sygnale, że możemy dalej grać w okręgówce, wysłaliśmy potwierdzenie pocztą elektroniczną do Katowic, że przystąpimy do sezonu – mówi Przemysław Cecuga, który w roli prezesa steruje klubem, a zespół seniorów powierzył Dariuszowi Kapcińskiemu, mającemu za sobą 10 występów w ekstraklasie w barwach Szczakowianki.

- Piast będzie dalej grać w I grupie, a Sokół Orzech, który po wycofaniu Znicza Jankowice miał grać w I grupie, wróci do „swojej” IV grupy, zajmując miejsce ŁKS Łagiewniki - potwierdził przewodniczący Wydziału Gier Śląskiego Związku Piłki Nożnej Teodor Wawoczny. - Mam nadzieję, że to już ostatnia taka wiadomość i wszystkie drużyny nie tylko rozpoczną nowy sezon, ale dotrwają do końca rozgrywek.

SPORTOWASILESIA