Historia

Pierwszy klub sportowy na terenie Bierunia Nowego, powstał w latach 1948-49. Nazywał się KS Nadwiślanka, a jego prezesem był Kazimierz Łagan. W zarządzie byli ponadto: Roman Pawełczyk i Józef Wiatr, a gospodarzem był Karol Medrela. Sekcja piłkarska Nadwiślanki grała w klasie C.

Klub dwukrotnie zmieniał nazwę. Najpierw był Związkowiec, a potem Kolejarz Bieruń Nowy. Istniały wtedy dwie drużyny piłkarskie - seniorów i juniorów. Była też sekcja tenisa stołowego, którą prowadził Oskar Stareczek. Tenisiści występowali w 3 lidze. W 1968 r. Kolejarz zawiesił działalnosć z powodu kłopotów finansowych.

Dopiero w 1991 r. przy pomocy Urzędu Miasta, powstał KS Piast Bieruń Nowy. Jego piłkarze zadebiutowali w klasie A podokręgu Katowice. W pierwszym zarządzie zasiadali Jan Rogalski, Eugeniusz Szymon , Ryszard Marek , Krzysztof Palka i Marian Rychły. W 1998 r. wybudowano obecny budynek klubowy i wyremontowano boisko. Do zasłużonych działaczy Piasta należy zaliczyć ponadto: Ludwika Ciorę, Zbigniewa Palkę , Jerzego Ścierskiego , Grzegorza Krzemienia , Arka Czechowskiego oraz byłych piłkarzy (najlepszych w historii klubu) Henryka Magierę oraz Marka Fatygę.